Kiire. Lihtne. Turvaline

Visa kaardiga viipamine on kiire, lihtne ja niisama turvaline kui tavaline kaardimakse. Viipa oma kaardi või mobiiltelefoniga kaarditerminali juures, kui ostad lõunaeinet, maksad kohvitopsi või võileiva eest mängu poolajal. Valmis!


Nii see toimib

Kontaktivaba makse toimib kõikide kaartidega, millel on kontaktivabade maksete sümbol. Selle asemel, et pista kaart terminali ja sisestada PIN-kood, maksad sa, hoides kaarti kontaktivaba sümboli juures. Viipamine on kiire ja lihtne makseviis.


Mille eest saab Visaga viibates maksta?
Väga paljude asjade eest

Janukustutaja

Sinu hommikulatte

Su lemmikajakiri

Sinu lõunasöögi-eri

Treeninguvarustus

Kinopiletid

Kojusõit

Uus topp


Kas summa võetakse minu kaardilt maha kaks korda, kui ma kogemata viipan oma kaarti lugeja juures kaks korda?

Ei. Sa saad iga tehingu eest maksta ainult üks kord. Terminal ei võta vastu kaht makset ühe ja sama ostu eest – täpselt nagu siis, kui kasutad kiipi või PIN-koodi.

Kas ma saan oma kontaktivaba kaardiga kogemata maksta?

Ei. Et makse saaks toimuda, peab su kaart olema lugejale väga lähedal.


Turvalised maksed

Kui maksad Visaga, saab iga tehing ühekordse koodi, mis kaitseb su infot. Et tagada sinu turvalisus, pead üle 50-euroste ostude puhul kinnitama ostu PIN-koodiga või oma mobiiltelefonis toimival viisil. Et makse läheks läbi, peab su kontaktivaba seade olema maksimaalselt 5 cm kaugusel kontaktivaba makse sümbolist. Seega ei saa sa kogemata makset sooritada, isegi kui juhtumisi kaks korda viipad. Ka siis võetakse raha ainult üks kord.

Mis juhtub, kui ma kaotan oma mobiiltelefoni või kontaktivaba kaardi?

Kui kaotad oma mobiili või kaardi, pead oma panka helistama. Seal peatatakse kõik su Visa-tehingud nii kiiresti kui võimalik. Kui pettur kasutab maksmiseks sinu kaarti, ei jää sa rahast ilma – eeldusel, et oled olnud oma kaardiga hoolikas ja teavitanud panka kohe, kui märkasid, et kaart on kadunud.

Kas ma olen oma kontaktivaba kaardiga pettuste eest kaitstud?

Oma Visa kaardiga oled alati hästi kaitstud. Kõikidele su Visa tehingutele kohaldab pank sama kaitsetaset. Kui su kaart kaob või varastatakse, sulgeb pank kaardi kohe, kui sa sellest panka teavitad.


Kus saab maksta

Visa kaardiga saab maksta rohkem kui 44 miljonis kohas üle kogu maailma. Paljud nendest kohtadest aktseptivad ka kontaktivabu makseid. Selliseid kohti lisandub iga päevaga. Kontaktivaba makse sooritamiseks otsi sellist sümbolit .

Kus ma saan kontaktivabalt maksta?

Saad maksta kontaktivabalt kaardi, mobiili või mõne muu seadmega igal pool, kus aktseptitakse kontaktivabu makseid.

Kas ma saan maksta kontaktivabalt ka välismaal?

Saad maksta kontaktivabalt kaardi, mobiili või mõne muu seadmega igal pool, kus aktseptitakse kontaktivabu makseid. Ka välismaal. Makse sooritamiseks otsi sellist sümbolit.

Millised pangad pakuvad kontaktivabu makseid?

Eri pankadel on erinevad pakkumised. Küsi oma pangast, millised on konkreetselt nende pakkumised.